تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

اعتراض دانشجویان به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان

   

  جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نسبت به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان اعتراض کردند.

   

  به گزارش خبرنگار دانشگاه«خبرگزاری دانشجو»؛ جمعی از دانشجویان نخبه مقطع کارشناسی ارشد نسبت به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان اعتراض کردند.

   

  براساس آیین‌نامه جدید دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی- پژوهشی دوره‌ روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر، پذیرش کند:

   

  ۱٫ داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان‌نامه در دوره کارشناسی ارشد

  ۲٫ بیش از دو سال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

  ۳٫ کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل ۱۰ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی و کسب حداقل ۴ امتیاز از ردیف شماره ۱۱ مربوط به مدرک زبان، بخش امتیازات آموزشی الزامی است.)

   

  این قانون شامل دو تبصره به شرح زیر است:

  تبصره ۱: دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیرانتفاعی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین‌نامه برای پذیرش استعداد درخشان در دوره دکتری نیستند.

  تبصره ۲: پذیرش دانش‌آموختگان حائز شرایط این آیین‌نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.

   

  همچنین براساس آیین‌نامه جدید دانشگاه می‌تواند فقط یک بار تا اول شهریور ماه هر سال نسبت به پذیرش حائزین شرایط، اقدام نماید. اسامی پذیرفته‌شدگان باید توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

   

  امکان‌پذیر بودن پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه از دیگر موارد این آیین‌نامه است.

   

  لازم به ذکر است تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین‌نامه، مجاز نیست و همچنین مسئولیت حسن اجرای این آیین‌نامه و هرگونه پاسخگویی قانونی مترتب بر آن بر عهده دانشگاه پذیرنده است، نظارت بر اجرا بر عهده سازمان سنجش و شرح و تفسیر مفاد آن بر عهده معاونت آموزشی وزارت خواهد بود

   

  بر اساس این گزارش؛ عده ای از دانشجویان در اعتراض به این آیین نامه، خواستار لغو حدنصاب 70 برای پذیرش در مقطع دکتری هستند.

   

  یکی از دانشجویان معترض در گفتگو با«خبرگزاری دانشجو»؛ گفت:حد نصاب 70 باعث شده، ظرفیت استعدادهای درخشان در بسیاری از دانشگاه ها خالی بماند و حتی یک دانشجوی رتبه برتر هم نتواند  از این تسهیلات استفاده کند.

   

  وی افزود: سال های پیش این امتیاز برای دانشجویان برتر در هر رشته و دانشگاه  حساب می شد که می توانند بدون کنکور وارد مقطع بعدی شوند.

   

  اعتراضات این دانشجویان و تماس با«خبرگزاری دانشجو»، برای پیگیری این موضوع همچنان ادامه دارد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : پذیرش ,دانشگاه ,دانشجویان ,آیین‌نامه ,دکتری ,آموزشی ,استعدادهای درخشان ,پذیرش دکتری ,بدون آزمون ,آزمون استعدادهای ,جدید پذیرش ,جدید پذیرش دکت ,
  اعتراض دانشجویان به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر